You are here: Home > Poradnik > Aranżacja salonu a miejsca siedzące

Aranżacja salonu a miejsca siedzące

Salon powinien być miejscem, w którym każdy członek rodziny będzie mógł spędzić czas z pozostałymi osobami, wspólnie obejrzeć film, poczytać książkę czy pograć w gry planszowe. Właśnie z tego powodu, jeśli zastanawiamy się, jak urządzić salon, w pierwszej kolejności powinniśmy zatroszczyć się o odpowiednią liczbę miejsc siedzących. Aranżacja salonu musi więc uwzględniać kanapę, fotele, leżaki itp.

Miękki, duży fotel będzie idealny, jeśli wieczory uwielbiamy spędzać na czytaniu książek. Wówczas warto postarać się także o podnóżek, by siedzenie było jeszcze bardziej komfortowe. Poza tym, duże znaczenie ma także odpowiednio dopasowana kanapa. Jeśli chcemy ją postawić w rogu pomieszczenia, wówczas sprawdzić się może tak zwany narożnik. Wiedząc, że często przyjmujemy gości, a mając do dyspozycji niewiele miejsca, warto zastanowić się nad rozwiązaniem, jakim są specjalne pufy do siedzenia, które można schować, jeśli akurat nie są potrzebne.

Oczywiście, aranżacje salonu wymagają również dopasowania odpowiedniej liczby krzeseł, jeśli w salonie ma stanąć stół. Nowoczesny salon musi być funkcjonalny. Duże znaczenie mają też elementy dekoracyjne, czyli tapety do salonu, obrusy, firanki, zasłonki itp., jak również starannie dopasowane oświetlenie do salonu, przede wszystkim tak często spotykane w naszych domach żyrandole do salonu http://mo.design/category/salon/. Generalnie, liczba miejsc siedzących w salonie ma naprawdę duże znaczenie, dlatego planując rozmieszczenie poszczególnych mebli, warto mieć to na uwadze i postarać się dopasować optymalne rozwiązania.

Comments are closed.