You are here: Home > Poradnik > Aranżacja salonu – zadbaj o detale

Aranżacja salonu – zadbaj o detale

Wiele osób zastanawia się jak urządzić salon, aby wnętrze prezentowało się elegancko, a jednocześnie zapewniało pełną funkcjonalność. Kluczowe znaczenie ma w tym przypadku z całą pewnością wybór odpowiednich mebli oraz dodatków, a także zachowanie spójności stylu, zgodnie z którym został zaprojektowany wystrój. Aranżacja salonu sprawia trudności przede wszystkim ze względu na fakt, że jest to najbardziej reprezentatywne pomieszczenie w całym mieszkaniu, a jednocześnie miejsce przeznaczone do wspólnego spędzania czasu z rodziną. Powinno więc łączyć funkcjonalność z atrakcyjnym wyglądem. Jak uzyskać ten efekt?

Wybór mebli do pokoju dziennego to nie wszystko, nie mniej istotne znaczenie ma również dobór dodatków, które powinny stanowić uzupełnienie wystroju. Nowoczesny salon z całą pewnością nie będzie dobrze prezentował się z nadmiarem bibelotów, zaś w przypadku wnętrza glamour zbyt proste dekoracje, np. wykonane z surowego drewna czy wikliny, mogą wprowadzać niepotrzebny chaos. Spójne aranżacje salonu po prostu wyglądają lepiej i warto o tym pamiętać.

Ciekawym pomysłem na w prowadzenie elementów dekoracyjnych jest wykorzystanie ścian – odpowiednio dobrane tapety do salonu podkreślą charakter aranżacji i sprawią, że całość wyglądać będzie elegancko. Inne rozwiązanie to przemyślane oświetlenie salonu, które może stać się ozdobą wnętrza, zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na designerskie żyrandole do salonu uzupełnione kinkietami czy lampami stołowymi i podłogowymi. Dowiedz się więcej na https://grupamo.pl/category/salon/.

Comments are closed.